רשלנות רפואית בטיפולי שתלים

רשלנות רפואית בטיפולי שתלים

מאת: לירן גלפנד, עו"ד

בימינו, הופכים שכיחים טיפולים השתלת שתלים. על פניו נראה לכאורה כי מדובר בפרוצדורה שהינה יחסית פשוטה, ללא כל סיבוכים מיותרים למעט הכאב הכרוך בטיפול, אזי המציאות שונה בהרבה ממה שנראה, ובמה דברים אמורים?

פעולת השתלת שתלים היא פעולה כירורגית ניתוחית, הכוללת, במצב הפשוט, פתיחת החניכיים, החדרת רכיב מתכת, מעין "בורג", כשעליו, לאחר הליך של החלמה מורכב המבנה והכתר.

פעולה פשוטה ובלתי מורכבת? לא ממש! הדברים נראים אחרת במבחן המציאות, ומדי יום אנו נתקלים ביותר ויותר מקרים בהם פציינטים סובלת רבות מטיפולים שנעשים בידי רופאי שיניים שאינם מומחים להשתלות, אינם מקצועיים מספיק ומותירים את הפציינטים שביקשו לשקם את הפה עם הרס גמור בפה.

כאמור, טיפולי ההשתלות הם טיפולים הדורשים מיומנות ומומחיות שכן מדובר בפעולה מורכבת ורופא אשר אינו עונה להגדרה זו עשוי לגרום למטופל נזק משמעותי שרק טיפולים רבים עשויים להביא להשבת המצב לקדמותו, אם בכלל.

לשם ההמחשה, לאחרונה, הגיש משרדנו תביעה כנגד רשת מרפאות מפורסמת לטיפולי שיקום הפה.. באותו עניין דובר על גברת צעירה שפנתה למרפאה לצורך קבלת טיפול שיקום כללי לרבות השתלת שתלים והרכבת כתרים, לגברת הוצגה תכנית מופלאה, עם הצלחה בטוחה וללא כל סיכונים אפשריים. לצערה דובר על סיפור מן האגדות, שסופו לא היה טוב, וזאת בלשון המעטה...

כבר לאחר השתלת השתלים ולכל אורך הטיפול ואף לאחריו, הוסיפה התובעת להלין בפני רופאי המרפאה בין היתר על כאבים בשיניים, בלסתות ועל אי נוחות עם הכתרים, ברם, לא זכתה לכל אוזן קשבת עד שלבסוף הוחלט לתת לה טיפול שמוטב היה אם לא היתה מקבלת, כדי לפתור את בעיית חוסר האיזון בכתרים שהורכבו, הושחזו לתובעת המשטחים הלהביים של השיניים התחתונות הקדמיות- הבריאות לחלוטין!

חוות הדעת אשר צורפה לכתב התביעה, ונכתבה על ידי אחד מהמומחים הבכירים בארץ לביצוע טיפולי השתלות, קובעת כי בעקבות הטיפול הלקוי והרשלני שקיבלה התובעת במרפאה, נותרה לה נכות צמיתה בדמות הפרעה תפקודית של פרקי הלסת ושרירי הלעיסה .

בתיק זה כמו בשאר התיקים מעין אלה,  אנו עובדים באופן שוטף עם מיטב המומחים הרפואיים בתחום אשר מסייעים לנו להעריך נכונה ובצורה יסודית את התנהלות הצוות הרפואי ולהניח את האצבע על הכשלים העולים וכמובן לאמוד נכונה את הנזק שנגרם ולבסוף לשקול את הכדאיות הכלכלית הטמונה בהגשת התביעה.

מזה שנים שמשרדנו מייצג תובעים בתביעות רשלנות רפואית ובפרט רפואת השיניים, ועל כן אנו צבורי ניסיון ובעלי הידע המתאים על מנת לסייע ללקוחותינו במתן מענה משפטי מקצועי ואיכותי למימוש זכויותיהם על פי דין.

במידה ונפגעתם בטיפול שיניים, הנכם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת ייעוץ ללא תשלום ובה ננסה לסייע לכם כמיטב יכולתינו.

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף לייעוץ משפטי אצל עורך דין. כמו כן, התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד. בכל מקרה מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

עיצוב: Tink
2207