מאמרים מקצועיים

אנו מציגים לעיונכם, מגוון מאמרים בתחומי העיסוק של משרדנו. המאמרים נכתבו מתוך ניסיון רב שצברנו בטיפול במגוון תיקי המשרד. המאמרים נכתבו תוך מתן הדגשים על הנושאים החשובים והמהותיים ביותר ללקוחותינו בתחום בו עוסק במאמר.

 

 • רשלנות רפואית

  מדריך נבוכים לרשלנות הרפואית מאת עו"ד פרופ' יעקב ברג

  למרות הקצבת סכומי עתק בתחזוקת מוסדות בריאות, הכשרת צוותי רפואה בבתי הספר השונים, התמקצעות הרופאים ונאמנותם לחולים, המציאות מצביעה על כשלים הנובעים מסיבות שונות. במקרים של כשל במתן טיפול רפואי, מהלכו או תוצאותיו, יש לבדוק האם הייתה התרשלות מצד הרופא והאם הדבר חוסה בגדר רשלנות רפואית על פי קביעת המחוקק. במאמרו המפורט מבקש עו"ד פרופ' יעקב ברג להציג בפני איש מן הישוב מהי רשלנות רפואית, כיצד בודקים קיומה של הרשלנות והליך תביעת הפיצויים בגין הרשלנות. 

  למידע נוסף »
 • רשלנות רפואית

  כיצד יפוצה נוסע קורקינט שנפגע? מאת עו"ד חזי רובין

  לאור העלייה החדה במספר מכשירי התנועה "הירוקים" בישראל, אופניים חשמליים, קורקינט מכאני, קורקינט חשמלי, יש הכרח "לעשות סדר" בסוגיה חשובה ביותר הנוגעת למשתמשים באמצעי תחבורה אלה והיא שאלת הפיצוי אם חו"ח נפגע משמש בכלי זה אגב שימוש בו. שאלה זו עומדת במרכזו של מאמר שכתב עו"ד חזי רובין.

  למידע נוסף »
 • רשלנות רפואית

  רשלנות רפואית בלידה מאת עו"ד דורון וימר

  תהליך הלידה מתחיל עם הגעת אישה היולדת למיון בבית החולים ומסתיים עם לידת התינוק הבריא. למרבה הצער, במהלך השהות בבית החולים הרבה דברים עלולים להשתבש ולגרום לנזק ליולדת או לוולד. במאמרו סוקר עו"ד דורון וימר את הסיבוכים אשר עלולים להתרחש ממועד הגעת היולדת לבית החולים ועד ללידה ובמיוחד הסיבוכים אשר נגרמים כתוצאה מרשלנותו של הצוות הרפואי.

  למידע נוסף »
 • רשלנות רפואית

  תסמנות פיברומיאלגיה מהי? מאת עו"ד פרופ' יעקב ברג

  תסמונת פיברומיאלגיה הינה מחלה ראומטית כרונית, המאופיינת בכך כי גורמת לכאבים כרוניים מופשטים בשרירים ובמפרקים, המלוות בעיקר בחולשה, בהפרעות שינה, עייפות, פגיעה ביכולת הריכוז והזיכרון וכן, גם עם הימצאותן של נקודות רגישות כואבות באופן סימטרי ומפושט בגוף.

  למידע נוסף »
 • שתלי שד – סכנות וזכויות, פרשת PIP מאת עו"ד פרופ' יעקב ברג

  לאחרונה התבשרנו על פרשת שתלי שד (PIP), העלולים לגרום להתפתחות מחלת סרטן. בכדי להבין את המשמעות של הפרסומים וזכויותיהן של הנפגעות יש לבדוק מספר היבטים חלקם כלליים ואחרים ייחודיים הקשורים לתופעת הגדלת שדיים.

  למידע נוסף »
 • חייל שנפצע בחופשה מאת עו"ד קיכל מיכאל

  לאחרונה אנו שומעים יותר ויותר על חיילים שנפצעים בזמן שהותם מחוץ לבסיס. מדובר במקרים בהם החיילים נפצעים בזמן שהותם בחופשה בבית, או חיילים שנפצעים בזמן כשהם עובדים (כמובן באישור של רשויות הצבא). פציעות ופגיעות מסוג זה מציבות בפנינו דילמה לא פשוטה, האם להכיר באיש כוחות הביטחון (חייל, שוטר או איש זרועות הביטחון אחר) כנכה לפי חוק הנכים, כאשר זה נפגע לא בשירות וללא קשר עם השירות? במאמר זה, נעסוק בשאלה זו ונבחן את הבטיה וכן נבחן את הפיתרון שנתן המחוקק הישראלי לבעיה זו.

  למידע נוסף »
 • קביעת דרגת נכות כתוצאה מפגיעה בתאונת דרכים

  הפגיעות אשר נגרמות לנפגעי תאונות דרכים עלולות להותיר נכות קבועה או זמנית. במשטר המשפטי הקיים במדינת ישראל ביחס לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, לשיעור הנכות שנותרה לנפגע (קבועה או זמנית) יש משמעות אדירה על שיעור הפיצוי אשר ישולם לנפגע.

  למידע נוסף »
 • זכאות לפיצוי בתאונת "פגע וברח"

  תאונות פגע וברח באופן מצער, הפכה לתופעה נפוצה על כבישי מדינת ישראל, מדובר בתאונה כאשר נהג/רכב הפוגכ נמלט ממקום התאונה. אולם, גם כאשר אין בידי הנפגע פרטי רכב/נהג הפוגע הוא זכאי לפיצוי ברוב מוחלט של המקרים מתאגיד "קרנית".

  למידע נוסף »
 • תאונת עבודה בדרך מבית לעבודה ומעבודה לבית מאת עו"ד קיכל מיכאל

  האם רק תאונה שמתרחשת במקום עבודה שלנו יכולה להיחשב כתאונת עבודה? התשובה היא לא, קיימים מצבים רבים נוספים אשר יכולים על פי חוק להיחשב כתאונת עבודה, למרות שלא התרחשו במקום עבודה הקבוע שלנו. אחת המצבים השכיחים יותר בהם יכולה תאונה להיות מוכרת כתאונת עבודה, למרות שלא התרחשה במקום עבודה הקסוע שלנו, היא תאונה שמתרחשת בדרך מהבית אל מקום העבודה ובדרך מעבודה אל הבית.

  למידע נוסף »
 • רשלנות רפואית במתן תרופה שגויה

  לאחרונה טיפל משרדנו בפרשת רשלנות רפואית במסגרתה ניתנה תרופה שגויה למטופלת ובמינון שגוי. האישה הגיעה לביקור קרוב משפחה בבית חולים, חשה ברע והועברה לחדר מיון לקבלת טיפול רפואי. במהלך הטיפול, הוזרקה לאישה תרופה, אשר במקום להיטיב עם מצבה גרמה להתדרדרות במצבה ולאירוע לב וכפי שהתברר מאוחר יותר מתן תרופה שגויה בכמות גדולה הוא זה שגרם לנזק זה. 

  למידע נוסף »
 • התיישנות בתביעות נזיקין מאת עו"ד חזי רובין

  עולם הנזיקין" מגדיר מקרים בהם לנפגע קמה הזכות לקבלת פיצוי מידי המזיק. הדרך המשפטית למימוש הזכות הינה באמצעות הגשת תביעה לבית המשפט ואולם, מימוש הזכות מוגבלת בזמן ובחלוף הזמן שנקבע בדין התביעה "מתיישנת". בבסיס דיני ההתיישנות ניצבת התפיסה על פיה יש לשים קץ לכל הליך ואין להטיל על מזיק לחיות בפחת במשך שנים אין ספור ולשמור את ראיותיו עד קץ הזמנים.

  למידע נוסף »
 • החמרת מצב בפגיעה בעבודה

  נפגע שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה מוזמן לבדיקה ע"י וועדה רפואית שקובעת את דרגת נכותו ובמידה ונותרה לו נכות, עשוי הנפגע להיות זכאי לגמלת נכות מעבודה, קצבה או מענק, לפי שיעור הנכות שתקבע. אולם, מה ניתן לעשות, אם לאחר קביעת הנכות ע"י המוסד לביטוח לאומי החמיר מצבו הבריאותי של הנפגע? או למשל, אם לאחר שנים מקרות התאונה הופיע נזק נוסף? במקרה כזה, רשאי הנפגע לשוב ולפנות למוסד לביטוח לאומי בבקשה לבדיקה חוזרת ע"י וועדה רפואית.

  למידע נוסף »
 • רשלנות רפואית בטיפולי אורתודנטיה

  טיפולי אורתודנטיה, או טיפולי יישור שיניים, הופכים יותר ויותר לשכיחים באוכלוסייה, הן בגילאים צעירים, הן בגילאים מבוגרים יותר. למעשה, ככל שהרפואה מתפתחת כך הופכים הטיפולים למורכבים יותר משוכללים יותר ולצערנו לעיתים גם מסוכנים יותר.

  למידע נוסף »
 • רשלנות רפואית בטיפולי שתלים

  בימינו, הופכים שכיחים טיפולים השתלת שתלים. על פניו נראה לכאורה כי מדובר בפרוצדורה שהינה יחסית פשוטה, ללא כל סיבוכים מיותרים למעט הכאב הכרוך בטיפול, אזי המציאות שונה בהרבה ממה שנראה, ובמה דברים אמורים?

  למידע נוסף »
עיצוב: Tink
2097