השגים

השגים

 חלק זה של אתרנו אנו נציג בפניכם את החלטות ופסקי הדין הנבחרים בהם זכו עורכי דין ממשרדנו.

 

בחלק מהמקרים מדובר בפסקי דין בסוגיות עקרוניות שלא נדונו עד כה ובחלק מהמקרים מדובר בהישגים ממשים כנגד גופי מדינה (ביטוח לאומי, קצין תגמולים) וכנגד חברות הביטוח.

 

אתם מוזמנים לעיין באותם המקרים ובהישגנו.

 

 • 22.05.13
  החלטה תקדימית בהתיישות תביעה לתגמולי ביטוח

  משרדנו מייצג את גב' מרגריטה יעקובוב בתביעה לתגמולי ביטוח בגין נכות מהתאונה שנגרמה לה בתאונת עבודה בשנת 2009. לפי הלכת בית המשפט העליון יש להגיש תביעה משפטית לתגמולי ביטוח בגין נכות מתאונה תוך 3 שנים ממועד התרחשות התאונה,אחרת התביעה תתיישן. במסגרת התביעה אנו טענו בפני בית המשפט כי הלכה משפטית של בית המשפט העליון מתייחסת לפוליסה ספיציפית שנדונה בפני בית המשפט העליון בלבד ואינה חלה על המקרה שלנו ובמקרה שלנו יש לחשב את התיישנות התביעה ממועד קביעת הנכות. באופן תקדימי, קיבל בית המשפט טענה שלנו ובכך למעשה נפרצה הדרך עבור נפגעים רבים שמחזיקים בפוליסות נכות מהתאונה ובמקרה שלהם אומנם חלפו 3 שנים ממועד התרחשות התאונה אבל לא עברו 3 שנים ממועד קביעת הנכות.  

  לפסק דין המלא »
 • 22.04.13
  וועדה רפואית לעררים של קרנות פנסיה קבלה ערעור וקבעה נכות בשיעור 100%

  לאחר שבית המשפט קיבל באופן תקדימי את תביעתנו והחזיר ללקוח משרדנו זכויות בקרן פנסיה באופן רטרואקטבי. הוזמן הלקוח לוועדה רפואית לעררים של קרנות פנסיה. אנו הצגנו את טענתנו לחברי וועדת עררים, אשר קבלה באופן מלא את עמדתנו וקבע כי הלקוח איבד את כושר עבודתו לחלוטין וקבעה לו נכות בשיעור 100% דבר שזיכה את הלקוח בקצבה חודשית של אלפי שקלים.

  לפסק דין המלא »
 • 21.04.13
  וועדה רפואית של נפגעי איבה קבעה ללקוחה של משרדנו נכות בשיעור 100%
  ט.י. נפגעה בפיגוע איבה. לט.י. נגרמה פגיעה קשה רב מערכתית. משרדנו ייצג את ט.י. מול המוסד לביטוח לאומי, אשר הכיר בט.י. כנפגעת איבה. בוועדה רפואית אשר נערכה לט.י. בה יוצגה על ידי משרדנו, נקבעה לט.י. נכות בשיעור 100%, דבר המזכה את ט.י. בקצבה חודשית בשיעור של אלפי שקלים וכן זכויות נלוות רבות כדוגמת רכב על חשבון המדינה.
  לפסק דין המלא »
 • 21.03.13
  בית הדין לעבודה הכיר בפגיעה בעמוד השדרה שנגרמה ללקוח משרדנו כנובעת מעבותו

  לקוח משרדנו עבד במשך שנים כנגר וכחלק מעבודתו היה נדרש להרים חלקים כבדים ולבצע פעולות אחרות הכרוכות בהרמת משאות כבדים. כתוצאה מעבודתו נגרם ללקוח נזק בעמוד השדרה. הלקוח הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי, אולם המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתו. משרדנו הגיש תביעה לבית הדין לעבודה וביקש להכיר בנזק שנגרם לעמוד השדרה של הלקוח כנובע מעבודתו וזאת במסגרת דוקטרינת מיקרוטראומה. בית הדין, לאחר שמינה מומחה רפואי מטעמו שקבע כי קיים קשר סיבתי בין העבודה לנזק לעמוד השדרה, קיבל התביעה וקבע כטענתנו שהנזק לעמוד השדרה של הלקוח נגרם כתוצאה מעבודתו. בעקבות ההכרה יעמוד הלקוח בפניי וועדה רפואית אשר תקבע את נכותו ובהתאם יזכה הלקוח לתשלום חודשי ו/או חד פעמי בגין הפגיעה בעמוד השדרה.

  לפסק דין המלא »
 • 24.02.13
  בית המשפט הורה למשטרה להשלים חקירת מקרה מוות של מאושפז בבית החולים הפסיכיאטרי

  משרדנו מייצג משפחתו של ר.פ. אשר היה מאושפז בבית החולים הפסיכיאטרי. למרבה הצער, במהלך אשפוזו ר.פ. עלה על גג הבניין והתאבד. משטרת ישראל סגרה את התיק מבלי לחקור לעומק את מקרה המוות. אנו הגשנו בקשה לבית המשפט לחקירת סיבת המוות. בית המשפט קיבל את טענות שלנו כי המשטרה לא חקרה באופן יסודי את המקרה והורה למשטרה להשלים את החקירה באופן ייסודי תוך הזמנה לחקירה במשטרה של כל הגורמים המעורבים בפרשה.

  לפסק דין המלא »
 • 15.01.13
  משרדנו הצליח להעלות את אחוזי הנכות של נפגע בעבודה ל - 90%

  משרדנו מייצג א.ר. אשר נפגע לפני מספר שנים בתאונת עבודה קשה. וועדה רפואית קבעה לו נכות בשיעור 52%. לאחרונה חלה החמרה במצבו של א.ר. והוא אף נאלץ להפסיק את עבודתו. משרדנו הגיש עבור א.ר. בקשה למוסד לביטוח לאומי לבדיקת מצבו מחדש בשל החמרה במצבו ובוועדות רפואית אשר התקיימו בעניינו  של א.ר. הצליח משרדנו להעלות את אחוזי הנכות של א.ר ל - 90% וכעת יזכה א.ר. לגמלה גדולה בהרבה לכל שנות חייו. 

  לפסק דין המלא »
 • 18.12.12
  משרדנו השיג עבור לקוח שנפגע בתאונת דרכים פיצוי של למעלה משלושה מיליוני שקלים!

  משרדנו ייצג את מר נדלר אורן בעקבות פציעתו בתאונת דרכים. מר נדלר נפגע בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה. אנו הגשנו עבור מר נדלר תביעה למוסד לביטוח לאומי וכן תביעה כנגד מבטחת הרכב המעורב בתאונה. במסגרת תביעה למוסד לביטוח לאומי אנו ייצגנו את מר נדלר בפני וועדה רפואית אשר קבעה למר נדלר נכות בשיעור 35% בגינה זכאי מר נדלר לקצבה חודשית של למעלה מ 10000 ש"ח למשך כל החיים ובסכום כולל של מיליוני שקלים. במסגרת התביעה כנגד מבטחת הרכב, למרות שמר נדלר כבר זכה לרבל ויקבל מיליוני שקלים מהמוסד לביטוח לאומי, הצלחנו להשיג עבורו פיצוי נוסף של מאות אלפי שקלים. בסה"כ השגנו עבור מר נדלר סכום כולל של למעלה משלושה מיליוני שקלים.

  לפסק דין המלא »
 • 14.10.12
  החלטה תקדימית בתביעה נגד קרן פנסיה

  בעקבות הנזקים אשר נגרמו ללקוח שלנו בתאונת דרכים, נפגע כושר השכרותו באופן קשה. במועד התאונה, היה הלקוח חבר בקרן פנסיה "מבטחים". במסגרת חברות בקרן פנסיה, היה הלקוח זכאי לפנסיית נכות במקרה של אובדן כושר עבודה. הלקוח הגיש תביעה לקרן פנסיה ובשלב מסוים נקבעה ללקוח פנסיה בשיעור 50%. לימים, מצבו של הלקוח הורע והוגש ערעור על קביעת נכות ופנסיה של 50% בלבד. לאחר הגשת ערעור, לראשונה, הודיעה קרן פנסיה כי על הלקוח היה להשלים הפקדות לקרן פנסיה בעצמו בשיעור 50% הנותרים וזאת כדי לשמור על הזכויות מלאות ומאחר ולא עשה זאת הוא לא זכאי לפנסית נכות מלאה ובשל כך דחה הקרן את הערעור.

  משרדנו הגיש ערעור על החלטה זו של קרן פנסיה "מבטחים" לבית הדין לעבודה בחיפה. לאחר שבית הדין קיבל את טענתנו כי לקרן פנסיה קיימת חובה להודיע ולהזהיר את חבר הקרן בדרך נאותה, כל אימת שזכויותיו בקרן עומדות או עלולות להיפגע, אפשרה הקרן פנסיה ללקוח שלנו להשיב את מלוא זכויותיו להיקף מלא.  

  יש לציין כי בהתאם לתקנון הקרן, חבר אינו יכול רטרואקטיבית להשיב זכויות, אולם במקרה זה ללקוח שלנו, לאור עמדת בית הדין, הותר באופן תקדימי  להשיב רטרואקטיבית את זכויותיו.

  לפסק דין המלא »
 • 20.06.12
  בית המשפט קיבת את בקשתנו ופטר את לקוחה של משרדנו מהגשת חוות דעת רפואיות

  משרדנו מייצג את ר.ע. בחורה צעירה אשר נפגעה באופן קשה בתאונת עבודה ונגרמה לה פגיעה רב מערכתית. משרדנו הגיש תביעה לבית המשפט לקבלת פיצויים בגין הפגיעה אשר נגרמה לר.ע. בהתאם לחוק לכתב התביעה יש לצרף חוות דעת רפואיות להוכחת נכות רפואית שנגרמה בתאונה, כאשר יש צורך להגיש חוות דעת נפרדת לכל תחום ברפואה. בעניינה של ר.ע. מדובר היה בצורך להגיש 5 חוות דעת רפואיות נפרדות אשר עלותן הכוללת עומדת על עשרות אלפי שקלים. כמובן לר.ע. לא היה את הכסף הנדרש לממן את חוות הדעת ולכן משרדנו הגיש עבור ר.ע. בקשה לבית המשפט לקבל פטור מהגשת חוות דעת ובקשה למנות מומחים מטעם בית המשפט במימון של הנתבעים. נציין כי מדובר בבקשה חריגה אשר מתקבלת לעיתים רחוקות. במסגרת הבקשה הצלחנו להוכיח לבית המשפט כי לר.ע. נגרמה נכות משמעותית בתאונה, הצלחנו לשכנע את בית המשפט כי אין לר.ע. אמצעים לממן את חוות הדעת והצלחנו לשכנע את בית המשפט כי סיכוי התביעה טובים. לאחר שהצלחנו לשכנע את בית המשפט בשלושת הדברים הנ"ל, קיבל בית המשפט את הבקשה ופטר את ר.ע. מהצורך בהגשת חוות דעת, כאשר לאחר מכן מינה בית המשפט מומחים רפואיים מטעמו וקבע כי חברות הביטוח הנתבעות ישלמו את שכר מומחה. מדובר בהצלחה בה משרדנו הגיש ללקוחה תביעה וחסך לה כבר בשלב של הגשת התביעה עשרות אלפי שקלים. 

  לפסק דין המלא »
 • 22.03.12
  בית המשפט המחוזי קיבל ערעור והכפיל גובה הפיצוי

  משרדנו ייצג אסף וימר אשר נפגע בתאונת דרכים. בבית משפט השלום בתל אביב נקבעה לאסף נכות בשיעור 10% ונפסק לו פיצוי בשיעור של כ - 105,000 ש"ח.

  משרדנו הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי על גובה הפיצוי שנפסק בבית משפט השלום. בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור והכפיל את הפיצוי שנפסק לאסף.

  לפסק דין המלא »
 • 01.12.11
  נתקבל הערעור אשר הוגש על-ידי משרדנו על החלטת וועדה רפואית

  משרדנו מייצג נפגע קשה בפיגוע טרור. וועדה רפואית דרג ראשון קבעה למרשנו נכות בשיעור 75%. המוסד לביטוח לאומי (האמון על פיצוי נפגעי פעולות איבה) הגיש ערר לוועדה רפואית לעררים. וועדה רפואית לעררים, תוך התעלמות מופגנת מחומר רפואי רב, החליטה לקבל ערר והורידה את שיעור הנכות בצורה ניכרת.

  משרדנו הגיש ערעור לבית הדין לעבודה על החלטה זו של וועדה רפואית לעררים. בית הדין קיבל את טענתנו ובהמלצת בית הדין הסכים המוסד לביטוח לאומי להחזיר את עניינו של הלקוח לוועדה רפואית תוך מתן הוראה מפורשת לוועדה להתייחס לכל חומר רפואי הקיים בתיק.

  לפסק דין המלא »
 • 10.11.11
  נדחה ערעור שהגיש משרד הביטחון נגד פסק דין המכיר בחייל כנכה צה"ל

  בית השפט המחוזי דחה את הערעור אשר הוגש על-ידי קצין תגמולים ומשרד הביטחון על פסק דינה של וועדת ערעורים אשר קבלה ערעור על החלטה של קצין תגמולים והכירה במרשנו כנכה צה"ל.

  בית המשפט המחוזי קיבל את מלוא טענתנו, לרבות טענה כי הערעור של משרד הביטחון משולל כל יסוד, ודחה על הסף את הערעור של משרד הביטחון.

  לפסק דין המלא »
 • 05.09.11
  נדחתה בקשה של קרנית לביטול הסדר פשרה

  מר לויט ז"ל נפגע בתאונת דרכים קשה. משרדנו הגיע לבסדר פשרה עם קרנית (קרן לפיצוי נפגעי ת"ד כאשר אין חברת ביטוח שניתן לתבוע אותה) בדבר שיעור הנזק שנגרם למר לויט ז"ל בתאונה.

  למרבה צער, לאחר כריתת ההסדר, נפטר מר לויט.

  לאור פטירתו של מר לויט, טענה קרנית כי בנסיבות החדשות הפיצוי שמגיע הוא נמוך בהרבה מזה שעליו הוסכם והגישה בקשה לביטול הסדר פשרה.

  בית המשפט, דחה את בקשת הקרנית, תוך שבית המשפט מקבל את טענותנו.

  לפסק דין המלא »
 • 13.10.10
  חרף התנגדות חריפה של חברת הביטוח בית המשפט קיבל תביעה של אישה שנפגעה במהלך נסיעה באוטובוס

  במהלך נסיעה באוטובוס של חברת דן, נפגעה גב' אוביידוב ונגרם לה נזק גוף. גב' אוביידוב לא פנתה מייד לקבלת טיפול רפואי ולא היו עדים ישרים לפגיעתה.

  בעקבות הפגיעה, הגיש משרדנו תביעה לפיצוי של גב' אוביידוב כנגד חברת דן.

  חברת דן וחברת הביטוח שייצגה את חברת דן, הכחישו והתנגדו נחרצות לפיצוי של גב' אוביידוב, תוך העלאת טענות כי גב' אוביידוב לא נפגעה כטענתה.

  בסופו של היום, בית המשפט דחה את כל טענות של חברת דן וחברת הביטוח וקיבל את טענותינו. כתוצאה מכך קיבל בית המשפט את תביעתה של גב' אוביידון ופסק לה פיצוי.

  לפסק דין המלא »
 • 11.07.10
  הכרה בנפגע במהלך שירות חובה בצה"ל כנכה צה"ל

  א.ד. התגייס לשירות חובה בצה"ל. במהלך שירותו נפגע א.ד. בצורה קשה בידו.

  א.ד. הגיש תביעה לקצין תגמולים במשרד הביטחון להכיר בו כנכה צה"ל בהתאם לחוק הנכים. קצין תגמולים דחה את תביעתו של א.ד. תוך הסתכמות על חוות דעת רפואית  לפיה הנזק הינו על רקע נפשי.

  משרדנו הגיש ערעור לוועדה לערעורים שליד בית המשפט והסתמך על חוות דעתו של פרופ' אנגל. ועדת ערעור מינתה מומחה אובייקטיבי מטעמה אשר למעשה אימץ את חוות דעת מטעמנו.

  במהלך המשפט, התגלה אף עובדה לפיה קצין תגמולים לא העביר תוצאות בדיקה חיונית ביותר לעיון מומחה רפואי מטעמו, דבר שלדברי אותו מומחה גרם לו לקבוע את מה שקבע.

  בסופו של היום ולאחר שוועדת ערעור שמע את כל המומחים ואת א.ד., החליטה לקבל את מלוא טענותנו ולהכיר בא.ד. כנכה צה"ל תוך שהיא מעבירה ביקורת על התנהלותו של קצין תגמולים.

  לפסק דין המלא »
 • 08.04.10
  בית המשפט המחוזי קיבל ערעור על פסק דינו של בית משפט שלום ופסק פיצויים

  מר ספיר נפגע בתאונת דרכים קשה במהלך עבודתו. כתוצאה מהתאונה הקשה לא היה מר ספיר מסוגל לשוב לעבודתו.

  אנו הגשנו תביעה לבית משפט השלום לפצות את מר ספיר בגין נזקיו כתוצאה מתאונת דרכים. מאחר ומדובר בתאונת עבודה, מהפיצוי יש לנכות תגמולי המוסד לביטוח לאומי שמשולמים למר ספיר בעקבות התאונה. בית המשפט השלום דחה את התביעה מאחר וקבע כי סכום של הפיצויים נמוך יותר מסכום כולל של כל תגמולי המוסד לביטוח לאומי שמשולמים למר ספיר.

  משרדנו הגיש לבית המשפט המחוזי ערעור על פסק הדין, במסגרת  הערעור טענו כי בית המשפט השלום התעלם ולא הביא בחשבון הפסדים שונים שנגרמו למר ספיר ובכללם, הפסדי בונוסים שקיבל מעבודתו לפני התאונה, הפסד זכויות סוציאליות ואחרות.

  בית המשפט המחוזי קיבל את טענתנו, ביטל את פסק דינו של בית המשפט השלום ופסק למר ספר פיצוי של כ - 300,000 ש"ח כתוספת לכל התגמולים המשולמים למר ספיר על-ידי המוסד לביטוח לאומי.

  לפסק דין המלא »
 • 29.12.08
  בית המשפט דחה טענות תרמית כנגד לקוחה ופסק לה פיצוי

  לקוחה של משרדנו נפגעה בתאונת דרכים, כאשר נדרסה על - ידי רכב חולף. מאחר והלקוחה הייתה שרויה במצב של טראומה היא לא דרשה מנהג את פרטיו. נהג גם לא השאיר את פרטיו.

  הלקוחה פנתה למשרדנו ואנו הגשנו תביעה לבית המשפט.

  קרנית - קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים כאשר לא יודעים פרטי רכב דורס - טענה כי הלקוחה לא נפגעה בתאונת דרכים, אלא בנסיבות אחרות. בנוסף, העלתה קרנית טענות רמאות ותרמית קשות כנגד הלקוחה עד כדי זיוף מסמכים.

  בית המשפט, אחרי ששמע את עדויות ועיין בכל מסמכי התיק, דחה כל טענותיה של קרנית וקיבל את תביעתנו במלואה בפסק ללקוחת המשרד פיצויים בגין נזקיה.

  לפסק דין המלא »
 • 21.01.08
  בית המשפט דחה את בקשת הקרנית לחזור בה מהכרה בחבות

  מר טל נפגע בתאונת דרכים קשה. מאחר ונהג הרכב הפוגע לא החזיק ברישיון נהיגה, הוגשה תביעה כנגד קרנית (קרן לפיצוי נפגעי ת"ד כאשר אין חברת ביטוח).

  קרנית הכירה בחבותה לפצות את מר טל בגין נזקיו כתוצאה מהתאונה.

  בשלב מסויים ולאחר הגשת תביעה לבית המשפט, החליטה קרנית לחזור בה מהכרה בחבותה לפצות את מר טל. ברם, בית משפט השלום לא התיר לקרנית לעשות זאת.

  קרנית הגישה בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי. בית המשפט המחוזי קיבל את טענתנו כי אין להתיר לקרנית לחזור בה ודחה את הערעור תוך קביעה כי בהיעדר טעם ענייני חזק או צידוק חוקי אין להתיר חזרה מהתחייבות

  לפסק דין המלא »
עיצוב: Tink
273